Rok osobisty... droga

ROK 1

Rozpoczyna się nowy cykl, który zapoczątkuje nowe dziewięcioletnie doświadczenia. Jest to doskonały rok na podejmowanie wszelkich nowych działań, jak: rozpoczynanie nowej pracy, nowej szkoły, miejsca zamieszkania, zmiany dotychczasowych środowisk na zupełnie nowe. To czas by podejmować działania bez dłuższego zastanawiania się, realizacja rok wcześniej ułożonego planu.

Rok ten wymusza działania, dodaje energii, siły optymizmu. Działania podjęte w tym roku dadzą możliwość pracy w najbliższym cyklu. Rozpoczyna się czas, w którym wszystko możesz zacząć od nowa. Stereotypy towarzyszące Ci w poprzednim cyklu – w tym nie obowiązują. Działaj tak – jakbyś miał absolutnie czystą kartę, którą możesz od nowa zapisać. Nie wspominaj przykrych zdarzeń poprzednich lat, ale otwórz się na nowe okoliczności, które w tym roku będą zjawiskiem naturalnym. Może się zdarzyć nowa znajomość, która do końca roku może zakończyć się ślubem, ponieważ rok ten jest bardzo dobry na małżeństwo, rodzenie dzieci, ale też rozpoczęcie nowego, samodzielnego życia, jak wyprowadzka z rodzinnego domu.

Możliwe zyski materialne, sukcesy zawodowe, awanse, podróże, możliwość poznania nowych ludzi, którzy ułatwią start w nowym środowisku. Bardzo często mogą przydarzać Ci się niespodziewane sytuacje, które będą wymagały podjęcia szybkiej, stanowczej ale i rozsądnej decyzji z Twojej strony. Jest to rok, w którym możesz rozpocząć budowę domu.

ROK 2

Odmienny od poprzedniego, może wydawać Ci się długi, powolny, o negatywnym wydźwięku. W roku tym będziesz odczuwał częste zmiany nastroju, jak również fizyczne i psychiczne słabości. Teraz nie towarzyszy Ci energia poprzedniego roku, w którym wszystko było możliwe, lecz Twoje działania będą spowolnione siłami działającymi wokół Ciebie. Nie załamuj się, kontynuuj działania rozpoczęte w poprzednim roku, może nie z takim zapałem, ale jednak systematycznie, ponieważ czas ten będzie wymagał zatroszczenia się o własne zdrowie, z uwagi na wyczerpujący poprzedni rok. Powinieneś zrobić badania, podjąć leczenie lub operację – jeśli tego wymaga stan Twojego zdrowia – ponieważ czas jest odpowiedni.

Jest to chwila odpoczynku, ale nie zaniechania pracy.

Jest to przede wszystkim bardzo emocjonalny rok. W nadmiarze mogą ujawnić się emocje, wyzwalające niejednokrotnie płacz, lub blokadę płaczu. Wówczas odpowiednim działaniem będzie przeżycie katharsis – pójście do kina, teatru, czy na dobry koncert.

To również czas na dokonanie zmiany pracy, mieszkania, lub przystąpienie do prac zespołowych. Rok ten jest korzystny dla wszelkich działań mediacyjnych. W tym czasie mogą pojawić się drobne trudności finansowe – ponieważ nie towarzyszą mu otwarte działania (jak miało to miejsce w poprzednim roku).

Nabierz sił, bo nadchodzi intensywny rok.

ROK 3

Znalazłeś się w bardzo szczęśliwym roku, który może okazać się bardzo korzystny pod każdym względem – zarówno finansowym, publicznym, jak i towarzyskim. Zainteresowanie Twoją osobą na forum towarzyskim znacznie wzrośnie. Pojawi się możliwość zakochania się, zbudowania związku, bądź urodzenia dziecka. Ślub niewykluczony. Wzrośnie Twój urok osobisty, przez co możesz zyskać uznanie zarówno w pracy, jak i wśród najbliższych uzyskując różnego rodzaju premie, nagrody itp. Rok ten może okazać się wyjątkowo szczęśliwym, sympatycznym okresem. Możesz rozwijać działalność twórczą, np. literacką, artystyczną.

W tym roku zdarzają się nadzwyczajne wpływy finansowe, np. w postaci wygranej na loterii.

Poczujesz smak życia. Możesz uzyskać uznanie zawodowe, prestiż, bądź pomoc ludzi wpływowych. Staraj się mimo chęci lekkiego życia wykonywać obowiązki zawodowe, by bilans roku nie okazał się minusowy. Jest to rok wprowadzający marzenia, rozleniwienie, skłonność do zabawowego spędzania czasu – co może prowadzić do zaniedbania obowiązków, przez co rok z założenia szczęśliwy – może okazać się rokiem strat.

ROK 4

Zaczyna się trudny, mozolny, obfitujący w nadmiar pracy rok. Radość, frywolność i zabawa skończyły się definitywnie. Osoby, które myślały, że czas zabawy i rozrywki będzie trwał wiecznie – mogą doznać dużego rozczarowania. Czas ten poświęć na budowanie przyszłości, więc nie oczekuj spektakularnych efektów w postaci natychmiastowych plonów ponieważ działania teraz podjęte zaowocują w przyszłości. Czas ten nie służy pochopnym decyzjom, a działaniom logicznym i racjonalnym. Każdą rzecz należy przemyśleć by nie popełnić błędu.

Analizuj wydatki, postępując rozsądnie, ponieważ nie jest to czas na ryzykowne działania finansowe.

Dobry czas na zainwestowanie we wszystkie działania, które przyniosą efekty w późniejszym czasie, wszelkie działania warto teraz budować starannie, na solidnych podstawach. Możesz zainwestować w nowe sprzęty domowe, narzędzia, warsztaty, nieruchomości, założyć działalność gospodarczą, zainwestować w nieruchomości, kupno ziemi, czy obligacji. Można również zapisać się na kursy specjalistyczne, które w przyszłości dadzą efekt we wzroście kompetencji zawodowych.

Rok ten wyzwala potrzebę inwestowania w długoterminowe działania. Nie są wskazane raczej podróże dla przyjemności, może okazać się również czasem trudnym, obfitującym w różnego rodzaju przeszkody. Na pewno nie jest to czas spektakularnych osiągnięć dlatego też wymagana jest cierpliwość i opanowanie. Ponieważ rok ten wymusza na człowieku obowiązek pracy, to jednak by nie przeciążyć nadmiernie organizmu znajdź czas na odpoczynek i chwilę refleksji. Możesz się czuć podenerwowany i spięty, dlatego że rok ten w niczym nie przypomina radosnego i przyjemnego poprzedniego roku, dotykać Cię może pesymizm i zwątpienie. Stanowczość i systematyczność oddalą nerwy i zły stan ducha, jak również rozczarowanie. Wskazana jest cierpliwość i wytrwałość – owoce Twojego działania przyniosą następne lata.

ROK 5

Rozpoczyna się zupełnie odmienny rok, który przyniesie ruch i ewolucję. Następują oczekiwane zmiany w życiu zawodowym, rodzinnym i emocjonalnym. Jest to rok obfitujący w dynamizm, aktywność, niecierpliwość, nerwowość i pośpiech, niewykluczone zmiany. Jeśli miałeś uporządkowane życie – ten rok Ci je zwichruje. Obfituje on w moc okazji, z których należy korzystać zbytnio nie zastanawiając się, by ich nie zaprzepaścić.

Rok ten wymaga od nas odwagi w działaniu i szybkiej reakcji na proponowane oferty, ponieważ mogą się one okazać „strzałem w dziesiątkę” w naszym rozwoju zawodowym. Zmiany dotyczą nie tylko spraw zawodowych, ale i domu, miasta lub kraju zamieszkania. Zdarzyć się mogą problemy małżeńskie, jak separacje na skutek podjętych nowych znajomości, zdrady. Częste są zmiany w pracy.

Rok ten sprzyja komunikatywności, autoekspresji, wszelkim kontaktom handlowym, towarzyskim – zarówno w kraju jak i za granicą. Jest to odpowiedni czas dla wszelkiego rodzaju podróży (zawodowych, ale też wycieczek i odpoczynku). Czas wymaga od nas uległości wobec nadarzających się sytuacji oaz pośpiechu w działaniu wykorzystując wszelkie nadarzające się okoliczności. Niejedna osoba może przeżyć miłość albo odczuć smak sławy czy sukcesu.

Podejmując ryzyko staraj się rozsądnie rozważyć sytuację.

Ponieważ jest to bardzo dynamiczny rok – dbaj o swoje nerwy i emocje. Niewskazane działania gwałtowne i agresywne.

ROK 6

Rok zdecydowanie odmienny od poprzedniego, ponieważ jest spokojny, rodzinny, uczuciowy. Chętniej będziesz spędzać czas w domu chcąc go upiększyć poprzez remonty, wymianę sprzętów, czy nowy wystrój.

Jest to rok, w którym może zdarzyć się miłość lub odnowienie starych znajomości, jak i spotkanie dawno niewidzianych przyjaciół. Może nastąpić powrót do dawnych miłości. Zdecydowanie wzrośnie Twój urok i wdzięk, dzięki czemu możesz oczarować niejedną osobę. Możesz przeżyć też jeden z najlepszych okresów w swoim życiu.

Główną tendencją tego roku jest dążenie do osiągnięcia równowagi, dzięki czemu możesz uzyskać szczęście i spokój.

Z drugiej strony może ulec rozpadowi związek, który od dłuższego czasu był kłopotliwy, nieharmonijny, bądź uciążliwy. W związku z czym rozpad tej relacji pozwoli na powrót do normalności.

Jest to dobry okres na założenie rodziny, ślub czy urodzenia dziecka.

Tak, jak poprzedni rok obfitował w kontakty towarzyskie zewnętrzne – ten czas skłania do przyjmowania gości w domu. Rok ten stwarza też inną sytuację, a mianowicie nadmiar pracy, przez co możemy odczuwać zbyt duże obciążenie odpowiedzialnością za najbliższych – rodziców, dzieci, co spowoduje ograniczenie naszej wolności.

Rok ten jest również dobry na inwestowanie w nieruchomości.

Wszelkie sprawy prawne znajdą dobre rozwiązanie, możliwe jest też zainicjowanie nowej działalności gospodarczej.

Nie poświęcaj zbytniej uwagi zdrowiu, ponieważ możesz stać się hipochondrykiem. Pamiętaj jednak o profilaktyce.

Uważaj, by lenistwo nie zapanowało nad potrzebą systematycznej pracy.

ROK 7

Jest to odmienny od poprzedniego rok, przynoszący sławę i popularność. Jeśli pracowałeś wytrwale przez 6 lat – w tym roku możesz umocnić swoją pozycję zawodową, jak również ugruntować prestiż społeczny. Osoby pracujące na eksponowanych stanowiskach, jak też i w wolnych zawodach mogą odnieść sukcesy uznaniowe bardziej niż finansowe. Nie oznacza to, iż rok ten będzie naznaczony stratami finansowymi. Dla niektórych będą to szczyty kariery. Zdarzyć się mogą możliwości podróży – w kraju i za granicę (zarówno służbowe, jak i prywatne). Podróże te mogą dać szansę na zawarcie nowych, lukratywnych znajomości. W roku tym można zmienić pracę, dom, zawrzeć związek małżeński, rozpocząć naukę czy specjalizację. Jest to doskonały rok na wszelką edukację, zdawanie egzaminów, kończenie nauki.

Drugi nurt tego roku, to potrzeba przeprowadzenia głębokiej autoanalizy, poszukiwania nowej drogi, zrozumienia wydarzających się w życiu sytuacji, poświęcenia czasu na refleksje, medytacje i przeanalizowanie dokonanych rzeczy. Czas ten możemy śmiało wykorzystać na własną psychoterapię, ponieważ mamy szczególne predyspozycje do głębokiej analizy, ale też i możliwości bycia ze sobą szczerym, co w innych latach raczej się nie zdarza. Owa szczerość może przynieść smutek, ból, niejednokrotnie depresję. Jednak po owej analizie wyjdziemy zdrowsi psychicznie i szczęśliwsi, ponieważ problemy z którymi zmierzyliśmy się znalazły swoje zrozumienie i rozwiązanie.

Równie częste jest poczucie samotności w tłumie, jak również niezrozumienie wśród najbliższych.

Rok ten przynosi również zwrot w dotychczasowym życiu, częstym zjawiskiem może być wkroczenie na ścieżkę rozwoju duchowego, wyostrza się intuicja i ujawniają wszelkiego rodzaju zdolności parapsychiczne.

Ponieważ zbliżamy się do roku rozliczeniowego, w tym czasie należy zadbać o spłatę wszelkich zaległości, tak aby z czystym kontem wkroczyć w następny rok.

ROK 8

Wkroczyliśmy w bardzo specyficzny rok, który rozlicza nas z każdego dokonanego dotychczas w ciągu tego cyklu działania. W tym czasie szczególnie dotkliwie odczuwamy działanie tzw. prawa karmy – tzn. przyczyny i skutku. Jeśli postępowałeś w sposób uczciwy, pracowałeś z pełnym zaangażowaniem śmiało możesz ubiegać się o podwyżkę, nagrodę, czy wyróżnienie. Mogą Ci się w tym czasie zdarzyć spadki, wygrane na loterii powiększając zasoby Twojego portfela. W roku tym dysponujesz potężną siłą, która pozwoli spożytkować zasoby finansowe wpływające z zewnątrz.

Do swoich celów pomnażania zdobyczy możesz użyć nowych kontaktów, ponieważ rok ten je umożliwia. Niejednokrotnie znajdziesz się w centrum zainteresowania zarówno na polu zawodowym, jak i towarzyskim. Jeśli obracasz się w świecie biznesu – Twoje zyski mogą być znaczne, co ułatwi dalszy rozwój Twojej działalności. Jeśli jednak postępowałeś w sposób nieuczciwy – owe wpływy mogą drastycznie się zmniejszyć – do bankructwa włącznie. Bardzo istotny jest w tym czasie powrót do marzeń, które w tym roku mogą zostać zrealizowane, ponieważ masz możliwość podjęcia ryzyka i szybkiego zwycięstwa.

Przezorność i roztropność jest konieczna w tym czasie, ponieważ budowanie zamków na lodzie nie przynosi zysków.

Drugą tendencją tego roku jest potrzeba kontrolowania swoich gwałtownych reakcji, które nie są odosobnione, co może Ci przysporzyć wrogów. Również rok ten daje symptomy niecierpliwości i chęci zmiany wszystkiego, ponieważ zbliża się czas porządków.

ROK 9

Rozpoczyna się rok generalnych porządków, zarówno materialnych jak i duchowych. W tym czasie należy dokonać bilansu wszelkich działań podjętych w tym cyklu – zarówno zawodowych, jak i osobistych. Odczuwać będziesz głęboką potrzebę pozbycia się wszelkich obciążeń, jak niekorzystne warunki w pracy, toksyczne związki, czy niewygodne, obciążające „przyjaźnie”. Nawet w przypadku zadowolenia z pracy odczuwasz wewnętrzną potrzebę wprowadzenia zmian – w takim przypadku sporządź dokładny plan usprawnień, które będziesz mógł wprowadzić w roku pierwszym – ponieważ wprowadzenie w tym czasie dałoby krótkoterminowy efekt.

Nie obawiaj się również zakończenia ciążących układów, ponieważ naturalną rzeczą tego roku jest odchodzenie. Każdego rodzaju zerwanie odbędzie się bez dodatkowych obciążeń psychicznych, z odczuciem ulgi.

Ponieważ kończy się cykl dziewięcioletni, możesz czuć się osłabiony fizycznie i moralnie, w związku z czym szczególnie powinieneś zadbać o zdrowie. Słaba kondycja jest również wynikiem złego stanu ducha, który wiąże się z trudnym czasem przemijania, nie zawsze możliwym do zaakceptowania.

Wszelkie nowe projekty podjęte w tym roku nie rokują długoterminowych efektów.

Jednak rok ten jest doskonały na sfinalizowanie działań, które rozpoczęte były w latach poprzednich, a nie udało się ich dotychczas zakończyć, jak długo ciągnące się sprawy prawne, roszczenia, spadki itp.

Nie zawieraj też w tym czasie nowych znajomości osobistych, zawodowych ponieważ okażą się krótkotrwałe. Czas ten poświęć nauce – w ten sposób przeciwstawisz się podupadłemu stanowi ducha.

Cierpliwie czekaj, ponieważ zbliża się nowy rok oraz nowy cykl, w którym rozwiniesz skrzydła.

52 DNI KRYTYCZNE PRZED URODZINAMI

Dni krytyczne powstały przez podzielenie 365 dni przez 7 (najwyższą liczbą pojedynczą wśród liczb pierwszych – podzielnych przez jeden i przez siebie samą), co daje 52 dni i kilka godzin.

Tym samym powstało siedem okresów, w których obserwujemy zróżnicowaną aktywność człowieka. Cykl ten obejmuje rok życia od urodzin do urodzin. Najlepszy czas, to pierwsze 52 dni po urodzinach. Najtrudniejszy i najsłabszy jest okres siódmy – w numerologii zwany dniami krytycznymi. Tendencje i wpływy, którym osoba jest w tym czasie poddana, są zbieżne z wibracjami roku dziewiątego cyklu dziewięcioletniego.

Obserwuje się w tym okresie zniżkę psychofizyczną, co zakłóca normalne funkcjonowanie. Istotne jest, by nie podejmować w tym czasie żadnych nowych działań, ponieważ człowiek nie jest zdolny do jasnej oceny sytuacji, w której się znajduje.