glupiecGŁUPIEC- jest symbolem czegoś nowego w naszym życiu lub sytuacji, kiedy znajdujemy się na rozdrożu po tzw. przejściach. Trzeba będzie uporać się z wątpliwościami i obawami, zakończyć stary etap i z nadzieją pójść do przodu. Warunkiem powodzenia będzie wiara, pewność siebie, entuzjazm i chęć poniesienia ryzyka. To co skostniałe lub bolesne musi odejść czy chcemy czy nie. Na planie życia może to być np. początkowa faza związku, szalone zakochanie, zmiana miejsca zamieszkania, rozpoczęcie nauki, pracy, nowy pomysł w sferze zawodowej, dobra zabawa, podróż, zauroczenie, znalezienie nowej pasji, spotkanie człowieka pełnego zwariowanych pomysłów, szalonego, pełnego wigoru i tryskającego energią.

magMAG -Cechy ogólne – Pewność siebie, siła osobowości i wyobraźni, talent, duża wiedza, mądrość, aktywność, radzenie sobie z każdym wyzwaniem, przebiegłość, zręczność, zdrowy rozsadek, dar przekonywania do swoich racji- siła sugestii, dar zjednywania sobie ludzi i pięknego wysławiania, dobra koncentracja, mistrzostwo w dziedzinie nowoczesnej techniki.- Mag to archetyp człowieka sukcesu.  Kiedy więc pojawi się w rozkładzie może oznaczać, że osoba której wróżymy ma wszystkie cechy potrzebne do osiągnięcia dowolnego celu. Musi  wziąć sprawy w swoje ręce zdobywając potrzebną wiedzę,oraz  każdą decyzję musi podjąć  samodzielnie.

kaplankaKAPŁANKA - Karta Kapłanki jako archetyp wszystkiego co nieznane, mówi aby w danej sytuacji zawierzyć własnej intuicji, wsłuchać się we własny wewnętrzny głos.Może też symbolizować mądrą i intuicyjną kobietę, która będzie mieć duży wpływ na bieg zdarzeń, które są dla nas ważne. W sprawach uczuć może oznaczać skrywaną w sercu miłość lub sytuację, która wymaga większego zrozumienia.

cesarzowaCESARZOWA-Jako archetyp obfitości, płodności i kreatywności będzie prezentować te cechy we wszystkich aspektach życia. Cesarzowa to piękna, zadbana kobieta, młoda mama, ukochana kobieta, postać twórcza, opiekuńcza i mądra. Kiedy pojawi się w rozkładzie na jakikolwiek temat będzie symbolem powodzenia i przyjemności. W rozkładzie dla mężczyzny będzie symbolem idealnej kobiety, która jest w jego życiu. W rozkładzie dla kobiety będzie oznaczać, że osoba której wróżymy właściwie kreuje swoją kobiecość, jest pewna siebie, czerpie satysfakcję ze swojego wyglądu i seksualności.

cesarzCESARZ- Karta Cesarza to archetyp przywództwa, ojcostwa i władzy. Oznacza przejęcie odpowiedzialności, bycie dorosłym, dojrzałym człowiekiem oraz realizację jakiegoś przedsięwzięcia w dążeniu do dobrobytu. Może to też być jakaś ważna i życzliwa postać w naszym życiu lub to my stajemy się autorytetem i wsparciem dla kogoś. Kiedy pojawi się w rozkładzie może oznaczać że wkraczamy w etap kiedy wiemy czego chcemy, mamy konkretny plan i go realizujemy. Albo namawia nas aby tak wreszcie zrobić!!! Ruszyć do przodu. Uporządkować swoje życie czy to w aspekcie materialnym czy stosunków personalnych. Należy jednak zwrócić baczniejszą uwagę aby w tych poczynaniach uwzględnić innych, nie iść przez życie po trupach i nie realizować  czegoś za wszelką cenę.

tarot arcykaplanARCYKAPŁAN - karta ta wyraża przede wszystkim dominację intelektualną. Panuje w Tarocie nad serią Kijów. Oznacza filozofię i inspirację, wykształcenie religijne i okultyzm, symbolizuje ewolucję moralną i intelektualną, którą człowiek osiąga dzięki kontroli nad sobą samym i nad ludźmi. Na planie fizycznym jest znakiem długiego życia, daje dobrą, pogodną starość. Powołanie religijne albo naukowe. Zwycięstwo duchowe. Odkryta tajemnica. Ułatwia powodzenie materialne dzięki wytrwałości i umiejętności doprowadzania spraw do końca. Zapowiada długotrwałe zmiany miejsca, podróże korzystne dla kariery zawodowej i osiągnięcia awansu społecznego. Jest symbolem porządku i organizacji. W rozkładzie musi być zawsze traktowana jako karta ewolucji, protekcji, równowagi i umiarkowania. Może reprezentować przybranego ojca, wychowawcę, profesora, księdza, lekarza, opiekuna duchowego, przewodnika, ministra, szefa, tego kto prowadzi i kto wydaje rozkazy. Obecność tej karty w rozkładzie wskazuje na nadchodzącą opiekę sił duchowych nad pytającym.

kochankowieKOCHANKOWIE - Karta dość skomplikowana mimo wyrazistej nazwy.  Jednak nie chodzi tu tylko o miłość, romans czy przyjemność. Ogólne znaczenie jest takie, że każdy z nas obojętnie jak bardzo jest zaangażowany w relacje z druga osobą, odczuwając bliskość emocjonalną czy fizyczną musi  wziąć pod uwagę dwoistość ludzkiej natury, ponieważ każdy człowiek to  odrębna istota. Może mieć inne pragnienia, potrzeby, uwarunkowania czy upodobania. Podejmując decyzję o byciu z kimś trzeba wziąć pod uwagę że będziemy musieli zaakceptować tę odrębność. Może być tak, że dla wspólnego dobra trzeba będzie pójść na kompromis albo zmienić coś w sobie.Karta Kochanków oznacza podejmowanie decyzji o  przełomowym momencie w życiu i seksualnym zaangażowaniu się w danej relacji. W codziennym życiu możemy stanąć przed wyborem zawodowym, czyli otrzymamy propozycje z dwóch miejsc. Albo w sytuacji rozwodu trzeba będzie podjąć decyzję z kim pozostaną dzieci. Karta wyborów.

rydwan1RYDWAN - Rydwan to bardzo pozytywna karta bo gwarantuje, że każdy ma w sobie potrzebne atuty, aby iść przez życie świadomie i odważnie, generując zdarzenia według własnego planu. Przy pomocy silnej motywacji, wiary i woli można osiągnąć co się zamierzyło. Nawet jeśli czasem na coś nie będziemy mieli wpływu, możemy wybrać samodzielnie jak poradzimy sobie z problemem .Karta symbolizuje czas szybkich zmian, nowe możliwości i postęp. To jest moment żeby pogodzić wszystkie atrybuty dojrzałej osobowości; bystry umysł, mądrość, rozsądek, energię, odwagę, emocje, uczucia i sprawne ciało i dokonać postępu w swoim życiu. W tym momencie wszystko zależy od nas.

silaSIŁA - Jest to karta optymizmu i zaufania. Przedstawia silną kobietę, która wie czego chce i która dąży do wyznaczonych sobie celów. Nierzadko jej decyzje są zbyt pochopne. Zapowiada ta karta też dużą odporność fizyczną i siłę przebicia. Oznacza też namiętność, która mówi, że serce ma pierwszeństwo nad głową.

pustelnikPUSTELNIK -mówi o mądrości, doświadczeniu i umiejętności podejmowania ważnych decyzji. Bywa tez symbolem samotności i opuszczenia, czy też zamknięcia w sobie. Mędrzec ten przez lata swojej tułaczki zdobył nieopisane doświadczenie życiowe. Przypatrywał się ludziom i światu. Wiele widział i wiele wie, a teraz interesuje go co innego. Zmierza ku poznaniu samego siebie.

kolo fortunyKOŁO FORTUNY - Koło fortuny oznacza nagłe, nieprzewidziane zmiany, nie zawsze korzystne, to już zależy od ułożenia się karty obok. Karta ta może zarówno ochraniać jak i szkodzić. Koło Fortuny może oznaczać więc spełnienie i osiągnięcie wymarzonego celu we wszystkich aspektach życia oraz wszelkie wygrane losowe. W sprawach miłości oznacza nowy związek z przeznaczenia.

sprawiedliwoscSPRAWIEDLIWOŚĆ - Kiedy w kartach pojawia się Sprawiedliwość oznacza to, że w naszym życiu nadszedł czas na uporządkowanie w aspekcie społecznym i prawnym. Jesteśmy gotowi do trzeźwego osądu, bronienia swoich praw, kompromisów, dobrych wyborów, wybaczenia, zerwania ze złymi nawykami lub z przeszłością.

wisielecWISIELEC - to jedna z najciekawszych kart Tarota. Oznacza ona przestój, zawieszenie w czasie, niemożność zrobienia niczego, odpoczynek. Ta karta mówi, iż coś jest niezależne od nas i musimy cos przyjąć na własne barki. Mówi, iż trzeba wypracować nowe koncepcje a nie czekać z założonymi rękoma na wydarzenia, które przyniesie los.

smiercŚMIERĆ - To karta odcięcia się od czegoś a zarazem karta nowego początku. Nastąpi coś co wszystko przemieni. Śmierć to symbol przejścia w nowy etap życia. Patrząc pod kontem zdrowia oznacza to problemy zdrowotne, które trzeba zbadać.Czasami pojawienie się karty oznacza, że problem czy sprawa o którą pytamy nie jest wart naszego zaangażowania i nie odegra wielkiej roli w naszym życiu. Lepiej więc zająć się tym co naprawdę jest ważne. Tak istotne zmiany w życiu mogą napawać lękiem, kojarzyć się z bólem i cierpieniem, wszyscy to wiedzą . Dlatego musimy nauczyć się innego podejścia do trudniejszych momentów. Trzeba sobie uświadomić podstawowe prawdy o życiu.

umiarkowanieUMIARKOWANIE - Karta ta mówi, że czas zmian już niedługo.To moment kiedy udaje się osiągnąć harmonię w potrzebach ducha i ciała, co przynosi ukojenie i spokój. W życiu codziennym udaje się zdystansować do wielu spraw i przyjmować rzeczy takimi jakimi są. Reprezentuje również rozmowy, kontrakty, ugody, komunikacje międzyludzką. czasami warto dyplomatycznie z kimś porozmawiać by coś załatwić, niż iść ścieżką walki słownej. Mówi też o kobiecie płodnej lub w ciąży.

diabelDIABEŁ - Trudna karta symbolizująca wszelkie zło i pokusy na świecie. Tak naprawdę ten diabeł jest w każdym z nas. Problem w tym, że nie zawsze jesteśmy w stanie uświadomić sobie że mamy w sobie wielką siłę aby uwolnić się spod jego władzy.Karta diabła sygnalizuje że możesz doświadczać wielu pokus w życiu, chęć doznawania przyjemności jest w każdym z nas, jednak kiedy zrobisz coś ponad zwykłą przyjemność popadniesz w nałóg z którego musisz wyzwolić się sam. Pilnuj więc aby przyjemności nie stały się sensem Twojego życia. Diabeł w kartach bywa czasem symbolem dużej wygranej.

wiezaWIEŻA - Wieża to karta destrukcji, oznaczająca nagłe zdarzenie, które wstrząśnie dogłębnie  dotychczasowym życiem. Może to być zewnętrzna fizyczna zmiana rzeczywistości , wstrząs psychiczny spowodowany okolicznościami albo jedno i drugie. Może także oznaczać wyzwolenie się z ograniczających sytuacji , własnych chorych ambicji albo doznanie przebłysku wiedzy na jakiś temat. Kiedy taki stan trwa zbyt długo może się zdarzyć , że  los ześle jakieś wydarzenie,  które potrząśnie psychiką aby wywołać zmiany i skierować życie na nowe tory. Takie doświadczenia bywają zbawienne dla nas ,choć mogą wywoływać bunt i lęk. Jednak bywają dobroczynne, ponieważ, pozwalają spojrzeć na życie z odmiennej, nowej perspektywy i dokonać zmian w życiu. Doznajemy przebłysku świadomości i zmieniamy swoje dotychczasowe  sztywne i skostniałe poglądy, nawyki albo relacje. Stare przysłowie mówi „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” i o to tu chodzi.

gwiazdaGWIAZDA - Jest to karta nadziei na spełnienie marzeń, planów, Możemy spać spokojnie gdy ta karta pojawi się w rozkładzie dotyczącym problemu.Cokolwiek teraz zaczniesz będzie przynosiło radość i przyjemność. Twoje twórcze pomysły znajdą okazję do realizacji, będziesz cieszył się dobrym zdrowiem, witalnością, przypływem świeżych uczuć i doznań. Wiara i nadzieja zaprowadzą Cię dokąd zechcesz, tak w sferze duchowej jak i materialnej z wielką korzyścią dla Ciebie i innych. Twoja intuicja i kreatywność sprawią że możesz osiągnąć korzyści finansowe z tego co lubisz robić.

ksiezycKSIĘŻYC - Karta symbolizuje wszelkie sytuacje podlegające zmianom np.; ktoś może zmienić zdanie, nie dotrzymać słowa, wycofać się, albo sprawa o którą pytamy wróci do punktu wyjściowego, może oznaczać zmianę pracy, adresu, planów czy partnera. Księżyc to rodzina i ciąża, kobiecy aspekt w naszym życiu, rozliczanie z przeszłością dotyczące matki lub innej kobiety, tajemny romans. To odczuwanie tęsknoty i kłopoty z przeszłością, marzenia o kimś lub o czymś nieosiągalnym, rozczarowanie, samotność, smutek, wątpliwości, pasywność, uległość, psychoterapia oparta na pracy z podświadomością.

slonceSŁOŃCE - To jedna z najszczęśliwszych kart w Tarocie. Sprzyja ona szczęściu materialnemu i uczuciowemu. Wróży pomyślność dla wszystkiego. Obiecuje bogate i trwałe małżeństwo. Karta ta jednoczy ludzi. O cokolwiek pytamy kart będzie miało wydźwięk pozytywny. Nawet kiedy obok Słońca znajdą się mniej przyjazne karty, ma ono właściwości osłabienia ich działania. Cokolwiek teraz się wydarzy będzie miało pozytywny rezultat.

sadSĄD OSTATECZNY - Nadszedł nasz czas, mamy wrażenie że jesteśmy chronieni przez Opatrzność i nic nie jest w stanie przeszkodzić nowym wyzwaniom i działaniom. Odnowieni, odrzucamy poczucie winy i traumy przeszłości, wybaczamy sobie i innym, nie oceniamy nikogo zbyt surowo, staramy się tworzyć lepszą rzeczywistość mając dobry kontakt z otoczeniem. Karta namawia do konkretnego działania i wykorzystania nadarzających się okazji. To co w tej chwili zostanie zainicjowane, ma ogromne znaczenie bo skutki tych decyzji będą dalekosiężne. Karta mówi także o czymś co może się odrodzić na nowo, jakieś niewykorzystane talenty czy dawne relacje przyjacielskie lub miłosne.Sad jest końcem drogi i nauki, podjęciem ostatecznej decyzji, podsumowaniem.

swiatŚWIAT - Ostatnia karta Wielkich Arkanów to koniec wędrówki po wyboistej drodze życia jaką przedstawił nam Tarot. Zamykamy pewien etap osiągnąwszy w obecnym cyklu sukces, spełnienie, szczęście  i zadowolenie.Karta jest symbolem mądrości i umiaru. Oznacza ona zakończenie podróży rozpoczętej przez tarotowego Głupca.. Oznacza to, iż pewne procesy dobiegają końca. Może to być  otrzymanie pracy, spełnienie życzeń.